info@cakircelik.com

+90 344 236 35 05

Sıkça Sorulan Sorular

Anasayfa Müşteri Hizmetleri Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular

Çelik ürünler paslanır mı?

Paslanma yani oksitlenme, metallere özgü oksijenle tepkimeye girme olayı her metal için tabi bir olaydır.
Kaplamalar ve uygun metallerle alaşım oluşturma, günlük ihtiyaca yönelik kullandığımız metalleri koruma yöntemleridir.
Nikel alaşımlı çelikler kullanım amacına uygun kullanıldığı müddetçe paslanmaz ancak bu amacın dışına çıkıldığında (Rutin temizlik ve bakımın yapılmaması, doğal veya suni asidik maddelerle teması vs. ) paslanma ihtimali her metalin olduğu gibi vardır.

Ürünleriniz hangi testlerden geçiriliyor?

Elektrikli ürünlerin tamamı su ısıtma prensibi ile çalışmaktadır, başlıca uygulanan testler;
Sızdırmazlık testleri ( su kanalları, su haznesi ve montaj birleşim noktalarında ), elektrik kaçak testi, montaj bileşenleri mukavemet testi.
Elektrikli olmayan her ürün ise proses sürecinin her aşamasında insan sağlığına uygunluk ve nihai ürün tasarımına uygunluk açısından kontrol edilir.

Ürünleri kullanırken nelere dikkat etmeliyim?

Elektrikli ürünlerde en çok karşılaşılan sorun, su haznesindeki suyun kaynayarak bitmesi sebebi ile rezistansın yanmasıdır.
Suyun içindeki rezistansın yanması teknik olarak (1 atm basınçta suyun çıkabileceği max sıcaklık 100 C, 1 atm basınçta rezistansın içerisindeki bakır telin erime noktası 1085 C) mümkün olmadığı için kullanıcılarımızın termostat ayarını uygun noktada kullanarak hazne içerisindeki suyun bitmemesine dikkat etmesi gerekmektedir.
İkinci olarak ise ürünün genel temizliğinin rutin şekilde yapılması ürünün faydalı ömrünü verimli kullanabilmek için gereklidir.

Ürünlerinizin garantisi var mıdır?

Üretim kaynaklı hatalardan meydana gelen aksaklıklar için ürünlerimizi 2 yıl garantilidir.
İki yıl içerisinde talep ettiğiniz teknik servis hizmetleri ücretsizdir.
Kullanım hatasından meydana gelen aksaklıklarda üretim tesisimiz ve Türkiye genelindeki servislerimiz ücret karşılığı hizmet vermektedir.
Size en yakın servisi öğrenmek için tıklayınız.